Site logosu
Hakkımızda

BİR MARKANIN HİKÂYESİ

Geçmişten geleceğe taşınan, bir deve kervanın tozlu ve mistik yolarından geçip günümüze damgasını vuran deve  kervanı sahibi bir dedenin dördüncü kuşak  torunu olan Tacettin Yertüm ve kardeşlerinin alkışlanacak hikâyeleri…

Tamı tamına 106 yıllık bir hikâye!

Asıl hikâye; Ali Yertüm’ün  geçmiş zamandan geleceğe taşıdığı hikâyedir. 106 yıl önce Ali Yertüm Mazıdağı İlçesine Bağlı Mendela Köyünden 17 deveden oluşan kervanı ile Mardin´in Zınnar bağlarına,  oradan da çiftlik köyüne geldiğinde bugünkü ticari hikâyesinin  temelini atmış oldu. Ali Yertüm  500 baş koyunu, deve kervanı ve arazileri ile  büyük bir tüccardı. Ali Yertüm  nohut ekti, buğday ekti, mercimek ekti. Yemenden kahve getirtti. İpek yolu üzerinde  Ortadoğu ülkelerinden gelen kumaşlarla, ipeklilerle kimi zaman takas etti. Kimi zamanda ipekli kumaşları deve kervanı ile nakliyesini üstlendi. O dönemlerde deve kervanı bugünün tır filosu gibiydi.     9´u erkek 11 çocuğu oldu. Her geçen gün biraz daha geliştirdi kendini.

Ali Yertüm  döneminde büyük tüccardı ve torunu olan Tacettin Yertüm’ de dedesinin  hikayesini kendine şiar edindi. Onun için hedeflerini  ve hayallerini hep büyük tuttu.  Dedesinden aldığı en büyük nasihat ticari dürüstlüğü ve ahlakı oldu.

Elazığ Harput´tan, Diyarbakır´a, oradan da Mardin de hüküm süren Artukluların beyi  Artuk Bey´in hikâyesi markasının adını belirlerken kendisine  ışık tutmuştur. Çünkü; Mardin´in günümüze taşınan  kültürel güzellikleri, eserleri hep Artuklulara aittir.

Bu sebepten dolayı yarattıkları marka, Anadolu’ya yakışır en güzel kuruyemiş markası  “Artukbey” olmalıydı dedi ve globalleşen dünyada ilerlerken Artukbey adıyla yer almaya  karar verdi.

Marka ismine karar verdikten sonra yakın arkadaşlar ve çalıştığı ajans ile logo nasıl olmalı? Marka ismine uygun nasıl olabilir  diye  beyin fırtınası yaptıkları  bir sırada, duvarda asılı Ali dedesinin  fotoğrafı yere düştü ve camı kırıldı. Fotoğrafı yerden alırken işte logo dedi . Dedenin bıyıkları, görüntüsü Artukbey Markasına biçilmiş kaftan gibi geldi. Herkes hemfikir oldu. Ve  böylece Artukbey  logosu  ortaya çıkmış oldu…

Daha yolun başında olmasına rağmen 16 grupta Artukbey ismini ve markasını tescilledi ve yeniden Anadolu’nun  tadı ve kokusu olmaya aday…

HAKKIMIZDA

1910'dan beri Ticaret ile uğraşan bir ailenin 4 kuşak torunlarıyız, Artukbey Kahve olarak 1998 de ilk perakende şubemizi açtık, küçük hayallerle çıktığımız yolda bugün düşlediklerimizin de ötesinde mesafe kat ettiğimizi görüyor ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz. İnanç ve çalışma azmiyle desteklenen yenilikçi düşüncelerimiz, bizi çok emek isteyen bu yolculuk sonrası, marka olmanın gururuna eriştirdi. Geriye dönüp baktığımızda,Artukbey Kahve'yi ailemizin yeni bir ferdi olarak görmenin, bugünkü başarımızın altında yatan en önemli nedenlerden biri olduğunu anlıyoruz. Önümüzde daha çok yolumuz var. Ama yürürken bıraktığımız güçlü ayak izleri, bize daha büyük başarıları kazanmak adına güç veriyor.Türkiye'de tüketicilerin gönlünde yer eden Artukbey Kahve'yi Türkiye markası yapmak, daha sonra dünya markaları arasında sağlam bir yer edinerek, Türkiye'nin dışa açılan prestijli markası konumuna getirmek en büyük hayalimiz. Yatırımlarımızı hep bu büyük hedeflerimizi göz önünde bulundurarak yaptık. Güçlü teknolojik alt yapısıyla hizmete açtığımız fabrikamız, yepyeni lezzetleri tüketiciye sunmasını amaçladığımız Ar-Ge departmanımız ve işinin uzmanı geniş kadromuzla şimdi eskisinden daha güçlü ve emin adımlarla hedefe yürüyoruz. Piyasa'da "başarı"yı kaliteli ürünleri, çok hesaplı üretmek olarak algılıyor ve hiçbir zaman "önce insan" ilkemizden ödün vermeyeceğimizi, markamıza inanan herkese duyuruyoruz. Artukbey Kahve, geçmişte olduğu gibi yarınlarda da tarihimiz ile özdeşleşmiş bir firma olacaktır.İsmimize ve markamıza sizlerle birlikte sahip çıkacağımızdan ve onu hak ettiği yere getireceğimizden hiç şüphemiz yok. Hayallerimizin ötesine geçtiğimiz bu noktada; yeni büyük hayaller ve kat edeceğimiz yeni mesafelerle sizleri daha fazla mutlu edebilmek dileğiyle.

Genel Müdür

Tacettin Yertüm

İletişim
 • Telefon:
  0552 292 07 47
 • E Posta:
  hpmdf47@hotmail.com
 • Ad Soyad / Firma
  Artukbey Kahve Kuruyemiş 3.Şube
İl İlçe
Adres
Bizi Takip Et
Açık
Bugün açık saatler: 08:30 - 23:00 Haftalık programa geçiş yap
 • Pazartesi

  08:30 - 23:00

 • Salı

  08:30 - 23:00

 • Çarşamba

  08:30 - 23:00

 • Perşembe

  08:30 - 23:00

 • Cuma

  08:30 - 23:00

 • Cumartesi

  08:30 - 23:00

 • Pazar

  08:30 - 23:00

 • 12 Haziran 2024 17:34 Yerel Saat

 • Henüz yorum yok.
 • Yorum ekle