Site logosu
Hakkımızda

Ankara Demirdöküm kombi servisi ile birlikte her zaman için öncelikli olarak burada hizmet alabilirsiniz. Sunduğumuz hizmet, çalışma güvenliği ve koşulları gereğince uygun prosedürler ile ilerlemektedir. En donanımlı hizmeti burada fark edersiniz.

Demirdöküm Servis Hizmetleri

 • Kombi Arıza Tespiti
 • Kombi Bakımı
 • Kombi Değişimi
 • Kombi Tesisat Temizliği
 • Petek Temizliği
 • Kalorifer Temizliği
 • Kaskat Bakım
 • Kombi Sirkülasyon Pompası Tamiri
 • Kombi Elektronik Kart Tamiri
 • Kombi Gaz Valfi Tamiri
 • Kombi Üç Yollu Vana Tamiri
 • Kombi Genleşme Tankı Tamiri
 • Kombi Anakart Tamiri
 • Kombi Fan Tamiri
 • Kombi Yedek Parça

Kombi Arıza Tespiti
Kombi arıza tespiti, arızanın nerede olduğunu anlamak için yapılan bir işlemdir. Konunun uzmanı servis elemanı tarafından yapılması gereken ve teknik detay isteyen bir konudur. Teknik servis elemanı tarafından yapılmayan her ürün türlü işlem, kombideki arıza boyutunun artmasına neden olmaktadır. Tamir edilmesi gereken arızanın artmasının yanı sıra, ciddi boyutlarda yeni arızalar da ortaya çıkabilmektedir.

Tamir Etmede Teknik Servis Ayrımı

Teknik servis tarafından tamir edilmeyen kombi ve sistemleri, başta mal kaybı olmak üzere, can kaybı gibi ağır neticelerle neticelene bilmektedir. Kombinin arıza göstergesindeki ifadelerden dahi anlamayan biri, arıza tespiti için de teknik araç ve gereçlerden yoksun bulunmaktadır. Oysa işin uzmanı teknik personel, arıza göstergesinin hem dilinden anlamakta hem de uygun ve profesyonel araç gereçler yanında bulunmaktadır. Ayrıca kombi arızaları üzerinde ihtisas sahibi olduğu için, arızanın kaynağı üzerinde doğru tespitler yapabilmektedir.

Kombiden anlamayan, işini uzman olmayan amatör bir çalışma gösteren insanlar, kombi arızası tespit ve tamir çalışmalarında başarı gösterememektedirler. Maliyet açısından yenisini almak çok da değerli olan kombiye, ciddi boyutlarda zarar da verebilmektedirler. En kötüsü de, yapacakları yanlış bir hamle sonrasında, bütün ev halkına sağlık açısından zarar verebilecek olmalarıdır. Kombinin artık kullanılamayacak olması, bu aşamada düşünülememektedir.

Uzman Gözü İle Arıza Tespiti

Kombi arızalarından bazıları, çok fazla teknik detay gerektirmeyen bilgiler içermektedir. Bazıları ise ev sahipleri tarafından minik bir profesyonel destek almaları suretiyle giderilebilecek cinstendir. Bunlardan ilk akla gelen, gazın kesik olmasına bağlı olarak görülen uyarı gelmektedir. Bu tür arıza işaretleri, bir uyarıdan ziyade bir ayarlama ifade etmektedir. Konunun uzmanı teknik servisin yönlendirmesiyle, birkaç saniye içinde çözümlenebilecek bir konudur.

Şayet kombide ciddi manada arızalar olduğu gözlemlenmekte ise, kombinin ruhundan anlayan uzman bir teknik servis elemanı çağrılmak zorundadır. Yardım istenen teknik servis elemanına durumu izah edilmekte ve onun vereceği karara bağlı olarak işlem yapılması sağlanmaktadır. Onun yönlendirmesiyle, kombide görülen şayet düşük yahut ta yüksek su basıncı sebebiyle oluşan bir sinyal tespiti uyarısı ise, gerekli işlemi uzmanın yönlendirmesiyle gerçekleştirmek gerekmektedir.

Ankara genelinde kombi arıza tespiti işlemini firmamız sağlamaktadır. Bunun için sizler de firmamızdan konuya ilişkin bilgi alabilirsiniz.

Kombi Tesisat Temizliği
Kombi tesisat temizliği, kombi sistemi ve tesisatına yönelik bir bakım işlevidir. Aynı zamanda bu işlem, profesyoneller özellikli firmaların kontrolünde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Su tesisatı üzerine iş ve işlem yapan firmalar, petek temizliği işlerinde de önemli rol oynamaktadır. Kombi temizliği yahut da petek temizliği yaptırmak isteyen insanlar, bundan dolayı işi yapmayı bilen ve sisteminden anlayanları tercih etmesi lazımdır. Kombi sistemi bağlantılarından sonra ısıtma sistemini ilgilendiren boru ya da tesisat veya bağlantı elemanları, uzmanlık gerektiren bir bölüm olarak, ustalar tarafından incelenmeli ve ilgilenilmelidir.

Tesisat Temizliğinin Detayları

Kombi sisteminin tesisatının temizliği, öncelikle peteklerin temizlenmesi ile başlanılmalıdır. Tesisatın yahut ta peteklerin temizlik işlemi yapılır iken, özellikle asit içerikli olmayan makine yahut ta kimyasallar tercih edilmelidir. Hem petek hem de tesisat temizliği, enerji tasarrufunu ziyadesiyle arttıracağından ve ısıyı sisteme daha fazla yansıtacağından, doğalgaz bütçesi açısından da faydalı görülmektedir. Daha fazla enerjiyi daha aza tüketimle vermektedir.

Petek ve tesisat temizliğinin yapılması için makinenin kombi tesisatına bağlanması esnasında, evdeki en doğru nokta seçilmelidir. Zira evin kirlenmemesi için bağlantının doğru yapılması gerekmektedir. Böylece dışarıya atılacak olan hem kireç hem de tortu parçalarının, uzun yoldan gitmesi engellenmiş olacaktır. Bu konuda sık olarak tercih edilen bölgeler ya kombinin altı yahut ta banyodur. Temizleme esnasında kullanılacak makine, ya hava ile ya da suyla çalışması gerekmektedir.

Kalorifer sisteminde yer alan boruların hacim bakımından küçük olduğu ısıtma tesisatlarında, havanın v suyum sıkıştırma yöntemi ile basınçla radyatörün içine yönlendirildiğinde, aniden geniş bir alanda karşılaşmaktadır. Bu durum ise peteğin dibine yerleşmiş olan tortuları, bir anda havalandırmaktadır. Bu şekilde sistemden dışarı atılmasını sağlayan makineler, ya iki ya da üç bar arasında çalışmak zorundadır. Yapılan bu işlem, çıkış borusundan temiz su gelene değin, yapılmalıdır.

Temiz suyun gelmesinden sonra tesisatın ve radyatörün temizlenmesi sağlanmıştır. Bu aşamada ise, kalorifer tesisatının büyüklüğüne ve kapsamına göre bazik niteliğine sahip bulunan koruma ile temizleme kimyasalı da atılmaktadır. Tesisat veya radyatör temizliği için sökülen bütün parçalar da geri takılmaktadır.

Kombi Bakımı Nedir?
Günümüzde doğal gaz kullanımın neredeyse tüm yapılarda yer almasıyla birlikte kombilere olan talepte arttı. Hayatımızın bir parçası haline gelmiş olan kombilerin uzun yıllar aynı verimde kullanabilmesi için periyodik olarak bakımının yapılması gerekir. Markası ne olursa olsun her kombinin yılda bir kez bakıma ihtiyacı vardır. Eğer ki kombide baca bulunuyorsa bu rakam yılda 2 ye çıkarılması gerekir. Kombi bakımın yapılması ile filtreler temizlenmiş olur ve bu sayede herhangi bir sağlık problemli ile karşılaşmasınız. Öte yandan kombi bakımı sırasında kombinize yer alan herhangi bir arızada tespit edilmiş olup önceden müdahale edebilir. Bu sayede tüketici ekonomik açıdan da ciddi bir zarara uğraşamamış olur. Aksi halde kombi bakımının aksatılması ve yapılmaması konusunda tüketici kombinin fabrikasyon değerlerinden daha az verimde faydalanabilecektir. Yani yaşam alanı istenilen ısıda ve işlevde kullanılamayacaktır. Bu da normalden çok daha fazla doğal gaz tüketimine yol açacaktır. Haliyle de bu faturaya yansıyacaktır. Fazla doğal gaz tüketimi kombinin yanma ayarlarına etkisi büyüktür. Bu durum ise kombinin ömrünü kısaltmaktadır.

Kombi bakımına gerekli özenin verilmemesinin diğer bir önemli bir sonucu ise insan hayatını ve mal güvenliğini tehlikeye sokmasıdır. Bu ve bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına kombi bakımında işinin ehli profesyonel teknisyenlerden destek almanız gerekir. Ancak kombi bakımına gelen teknik ekibin yetki belgesi olup olmadığından da emin olmalısınız. Eğer ki yetki belgesi olmayan bir teknik ekip ise kombi bakımının yapılmasına izin vermemelisiniz. Ayrıca teknik ekip servisinden bakım hakkında bilgi isteyebilir kombinin çalışma verimliliğini kontrol edilmesini talep edebilirsiniz. Kombinizin su basınç değerlerini, kombi bar kontrolü, elektrik bağlantısı, gaz emisyon filtreleri, radyatör temizliği gibi daha birçok kontrol teknik servis tarafından incelenir ve gerekli tüm bakım onarım çalışmaları yapılır.

Periyodik olarak yapılan kombi bakımı sayesinde kabarık faturalara karşı önceden önlem alabilir ve sıcak bir kış geçirebilirsiniz. Öte yandan kombi bakımının aksatılması ne yazık ki gaz kaçağı gibi olası tehlikelere yol açacaktır. Başka bir deyişle kombi bakımına gerekli önemin gösterilmemesi durumunda hem maddi hem de manevi olarak bir zarar ile karşılaşabilir.

İletişim
 • Telefon:
  08502202114
 • E Posta:
  info@demirdokum-servis.com.tr
 • Ad Soyad / Firma
  Ataberk Aslan
Adres
Açık
24 saat açık Haftalık programa geçiş yap
 • Pazartesi

  24 saat açık

 • Salı

  24 saat açık

 • Çarşamba

  24 saat açık

 • Perşembe

  24 saat açık

 • Cuma

  24 saat açık

 • Cumartesi

  24 saat açık

 • Pazar

  24 saat açık

 • 26 Mayıs 2024 01:44 Yerel Saat

Video
 • Henüz yorum yok.
 • Yorum ekle