Site logosu
Hakkımızda

Evrensel ilkeler doğrultusunda kurulan Helix İşitme merkezleri, pek çok ülkede İşitme sorunu yaşayanlara gelişmiş, ileri ve yenilikçi teknolojileri kullanarak hizmet veren Helix işitme cihazlarını ülkemizde duyma sorunu yaşayanların beğenisine sunuyor.

Helix İşitme Merkezleri, kişiye özel farklı ve nitelikli hizmet anlayışı ile işitme sektöründe yeniliklerin öncüsü olmayı hedeflemektedir.

Hayatınızın her alanında, yaşamınızı kolaylaştıracak, gelişen teknolojiyle uyumlu ve “yaşamın tüm seslerine” ulaşabileceğiniz işitme cihazını, Helix İşitme Merkezlerinden temin edebilirsiniz. Sevdiklerinizle sevinçlerinizi, hüzünlerinizi ve hayatı doyasıya yaşamanızı sağlamak bizim görevimizdir.

Unutmayalım ki; Kalbe giden sesler kulaktan geçer.

İnsanlar Gibi, Cihazınız Da Benzersizdir
İşitme cihazlarının her tür işitme kaybına ve her kişiye özel olarak uyarlanabilmesi için kişinin ses ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte ve donanıma sahip olması gerekir. Bu bilinçte çalışan Helix, sürekli hareket halinde olan, yaşam tarzı, çalışma alanı ve bireysel dinleme ihtiyacı farklılıklarını gözeterek TIE X ürününü geliştirdi.

İşitme Cihazları
Üstün teknoloji işitme cihazlarımızla kusursuz seslere sahip olun!
İşitme Cihazı Pilleri
İşitme cihazınızı maksimum verimle kullananın!
Kulak Tıkaçları
Farklı ortamlarda işitme sağlığınızı, kulak tıkaçlarıyla koruyun!
Özel Kulak Kalıbı
Kişiye Özel Kulak Kalıbı
İşitme cihazınızdan maksimum verim almak için kulak kalıbınız çok önemlidir.

Helix İşitme Cihazları Size Neler Vadediyor?
Sadece duymak yeterli mi? Helix işitme cihazları, duymanın çok ötesinde beklentilerinize ve yaşam tarzınıza uygun size özel işitme çözümleri sunuyor.
Helix Görünmez İşitme Cihazı
Sosyal çevrenizle güçlü iletişimi koparmayın
Helix işitme cihazları işitme kaybının negatif etkilerini minimize ederek özgürce iletişim kurabilmenizi sağlar.
Son teknolojiye sahip ürünleri kullanın
Teknolojinin tüm yenilikleri ve imkanları Helix işitme cihazlarıyla kulağınızda!
Kişisel zevklere uygun sınırsız seçenekler
İşitme kaybını çözerken kişisel zevklerinizden taviz vermek zorunda değilsiniz!
Kesintisiz ve kusursuz sese sahip olun
Helix işitme cihazları, su, ter ve tozdan etkilenmez. Bu sayede cihazınızı daha verimli ve uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

İşitme kaybı, size sandığınızdan daha fazlasını kaybettiriyor olabilir!

İşitme kaybının, fiziksel sonuçların ötesinde psikolojik ektilerinin de olduğunu biliyor muydunuz? İşitme kaybı, müdahale edilmediği sürece bireyde sürekli devam eden bir gerginlik durumuna sebep olabilmektedir.

İşitme Cihazı Merkezini Ziyaret Edin!
Size en yakın Helix İşitme Merkezini ziyaret edin! Merkezlerimizde ücretiz olarak işitme testi yaptırabilir ve uzmanlarımızla size özel işitme çözümlerimizi deneyebilirsiniz.

İşitme Cihazı Kullanımı

İşitme cihazını yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar ilk zamanlarda adapte olmakta biraz zorlanabilirler ancak bu adaptasyon süresi en fazla bir hafta sürmektedir. İşitme cihazı kullanmaya başlayacak olan kullanıcıya cihazın özellikleri, açılıp kapanması, pili, özel durumlarda kullanımı, telefonda kullanımı, cihaza alışma dönemi, kulak kalıpları ve cihaz bakımı hakkında detaylı bilgi verilir.

Ülkemiz de birbirinden farklı çeşit ve modeller de bir çok işitme cihazı bulunmakla birlikte hepsi bir takım ortak özelliklere sahiptir.

İşitme Cihazı Pillerinin Takılması;

İşitme cihazının çalışabilmesi için pilleri artı ve eksi kutuplarının doğru yerleştirilmesi gerekmektedir. Piller bittiğin de cihaz uyarı sesi vermektedir. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için iki elinizin arasına alıp ötüp ötmediğine de bakabilirsiniz. Yeni bir pil takılacağı zaman pilin üzerinde ki bant çıkarılmalıdır. Yapışkan bantlar çıkarıldıktan on saniye sonra takılmalıdır. Biten piller çöpe atılmamalıdır. Bunları biriktirip cihaz satın aldığınız şubelere teslim edebilirsiniz.

İşitme Cihazının Günlük Kullanımı;

Cihaz kullanılmaya başlamadan önce işitme uzmanınızın verdiği öneriler ve kullanma kılavuzu dikkate alınmalıdır. Cihaz kulağa gösterildiği gibi uygun bir şekilde yerleştirilmelidir. Cihazların ince ayarları işitme cihazları firmasında yapılmaktadır ancak sizlerin müdahalesi için cihazların üzerinde sesi arttırıp azaltma butonları bulunmaktadır. Kulak içi ve bazı kulak arkası modeller de bu görev program değiştirilerek yapılmaktadır.

Cihazınızı sudan, nemden, tozdan ve aşırı sıcaklardan koruyun. Cihazınızı yatmadan önce ve banyoya girmeden önce kulağınızdan çıkarın. Kulağınızdan çıkardığınız işitme cihazını pil kapağını açık bir şekilde kutusuna bırakın. Cihaz kutusuna işitme cihazının yanında verilen nem alma tabletleri ile birlikte bırakın ki cihazın nemini alıp kurutsun.

Cihazınızla ilgili her hangi bir sorunda işitme cihazı firmanıza başvurunuz.

İşitme Cihazının Bakımı ;

Kulak işitme arkası cihazlarınız için, kulak kalıplarınızı 2-3 günde bir nemli bir bezle temizlenmeli hortum ucunun kulak kiri tarafından tıkanmasına engel olunmalıdır. Cihazınızı da yine nemli bir bezle veya ıslak mendille belli aralıklarla temizleyebilirisiniz .

Open fit cihazlarda yani kalıp yerine kubbe olan cihazlarda kısa aralıklarla temizlenmeli ve 6 ayda bir de değiştirilmelidir .

Kulak içi işitme cihazlarında ise cihazın içine kir (buşon) kaçmasını engelleyen filtreler bulunmaktadır. Bu filtrelerin temiz kalmasına dikkat etmeli kısa aralıklarla değiştirilmelidir.

İşitme Cihazı ile Telefonda Konuşmak ;

Kulak arkası cihazlarda telefon da daha iyi iletişim kurmak için telefonu kulak yoluna değil işitme cihazının mikrofonuna tutmak gerekmektedir. Rahatsız edici bir ses çıkarsa telefon ile cihaz arasında ki mesafe bir miktar arttırılmadır.

İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme Cihazı Fiyatları
Eylül 5, 2019
İşitme cihazı fiyatları bir çok değişkene göre farklılık göstermektedir. Fiyat noktasında en belirleyeci unsur ise işitme cihazının sahip olduğu teknoloji ve içinde barındırdığı özelliklerdir. Sürekli gelişen teknolojiyle birlikte işitme cihazlarında kullanıcılarının memnuniyetini artıracak pek çok yeni özellik bulunmaktadır. Bu noktada kişinin cihazdan beklentilerine göre fiyatlarda değişiklik gösterecektir.

İşitme cihazları fiyatlarını etkileyen önemli diğer bir unsur ise kişinin işitme kaybı seviyesidir. İşitme kaybının ileri seviyelerde olması kişinin daha performanslı ve güçlü işitme cihazı kullanmasını gerektirecektir. Bu durumda fiyat grafiğinin yükselmesi beklenebilir.

İşitme cihazı fiyat araştırmasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu kişinin işitme kaybı seviyesi ve türüdür. İşitme testi yaptırmadan ve uzman kontrolünden geçmeden fiyat araştırması yapmak sağlıklı sonuçlar vermeyecek ve sizi yanıltacaktır.

Helix İşitme Merkezleri’nde, işitme testinizi ücretsiz olarak yaptırabilir ve işitme kaybınıza uygun cihazları uzmanlarımız eşliğinde deneyerek farkı hissedebilirsiniz.

Detaylı bilgi için formu doldurabilir ve uzmanlarımızdan bilgi talep edebilirsiniz!

İletişim
 • Telefon:
  0212 220 18 38
 • E Posta:
  okmeydani@helixisitme.com
 • Ad Soyad / Firma
  OKMEYDANI HELİX İŞİTME CİHAZLARI
Adres
 • Helix İşitme Cihazları Okmeydanı, Gürsel Mah. Darülaceze Cad. No: 38 İç Kapı No: 4, 34400 Kâğıthane/İstanbul

Kategori
Kapalı
Bugün kapalı Haftalık programa geçiş yap
 • Pazartesi

  09:00 - 18:00

 • Salı

  09:00 - 18:00

 • Çarşamba

  09:00 - 18:00

 • Perşembe

  09:00 - 18:00

 • Cuma

  09:00 - 18:00

 • Cumartesi

  10:00 - 17:00

 • Pazar

  Kapalı

 • 14 Temmuz 2024 14:58 Yerel Saat

Video
 • Henüz yorum yok.
 • Yorum ekle