Site logosu
Hakkımızda

Omron, braun, microlife gibi dünyanın en iyi tansiyon aletlerini satan firmamız dijital ve manuel tansiyon aleti satın alacağınız bir firmadır.

Tansiyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Tansiyon aleti nasıl kullanılır sorusunun cevabı kullanılacak tansiyon aletini marka ve modeline göre değişiklik gösterir. Örneğin bilekten ölçen tansiyon aletlerinin kullanımı ile, üst koldan ölçen tansiyon aletlerinin kullanımı birbirinden farklıdır. Bununla birlikte her bilekten ve koldan ölçen tansiyon aletinin kullanımı marka ve modele göre farklılık gösterir. Genel kullanım koşulları birbirlerine benzer olsa da her cihazın kendisine özgü kullanım şekli olduğunu unutmayın.

Satın aldığınız alacağınız tüm tansiyon aletlerinin içerisinde kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Bu kılavuzda yazılan yönergeler uymak kullanıcı için en doğru yoldur. Zira bir üst paragrafta üzerinde durduğumuz gibi her tansiyon aletinin teknoloji farklı olduğundan kullanımı da farklıdır. En çok tercih edilen tansiyon aleti markalarından omron tansiyon aletlerinin modeline göre kullanım farklılığı olduğu gibi braun tansiyon aletlerinin de kendi içinde modeline göre kullanım farklılığı bulunmaktadır.

Not: Sitemizde bulunan OMRON ve BRAUN kategorilerine tıklayarak bu iki markanın tansiyon aletlerinin modellerine göre nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Manuel Tansiyon Aleti Nasıl Kullanılır?
Manuel tansiyon aletleri doğru ölçüm tekniği bilindiğinde gerçeğe en yakın tansiyon değerini gösteren cihazlardır. Daha çok hastane ve eczanelerde manuel tansiyon aletleri kullanılır. Ve fakat manuel tansiyon aleti kullanmak için mutlaka bir eğitim almanız gerekmektedir.
Bununla birlikte aşağıya manuel tansiyon nasıl kullanılacağının anlatıldığı videoyu ekliyoruz. Videoyu izleyerek genel bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tansiyon Hangi Koldan Ölçülür?
Tansiyonun hangi koldan ölçüldüğü doğru tansiyon ölçüm sonucu almanın birincil kuralıdır. Genellikle tansiyon ölçümü sağ koldan yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu ölçüm kişinin durumuna bağlı olarak sol koldan ölçülür. Bazı hastalarda sağ kola giden damarlarda büzüşme ve daralma olabilir. Böyle bir durumda sol koldan ölçüm yapmak daha sağlıklı sonuç verecektir. Hatta bunu denemek için ölçüm yaparken her iki koldan ölçüm yapıp çıkan sonucu karşılaştırabilirsiniz. Eğer iki kol arasında ölçüm farkı çok büyükse bu durum damarlarda bir daralma olduğunu gösterebilir.

Dijital Tansiyon Aletimi Manuel Tansiyon Aletimi Daha İyidir?
Gerekli eğitiminiz varsa manuel tansiyon aletini tercih edebilirsiniz. Ancak son yıllarda dijital tansoyon aletlerinin teknolojileri çok ilerlediği için manuel tansiyon aletleri kadar doğru sonuç vermektedirler. Bununla birlikte kullanım açısından dijital tansiyon aletlerinin kullanımı çok daha kolay ve pratiktir.
Hiçbir eğitim almadan dijital tansiyon aletlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ve eğer kullandığınız dijital tansiyonun aletinin özelliklerinde varsa geriye dönük ölçülen tansiyon değerlerinizi de kayda alır. Böylece tansiyon değerlerinizi bir yere not almak yerine direk cihaz üzerinden takip edebilirsiniz.

En İyi Tansiyon Aleti Markası Hangisidir?
En iyi tansiyon aleti sıralamasında ilk sırayı omron alırken, ikinci sırada braun ve üçüncü sırada microlife tansiyon aleti gelmektedir.

Satın almak için Tıklayın

İletişim
 • Telefon:
  05374149516
 • E Posta:
  bilgi@tansiyonaletleri.net
 • Ad Soyad / Firma
  Halil Yılmaz
Adres
 • Macun mahallesi Macun mahallesi 195. Cd. No:3/1- 3/2- 3/3- 3/4, 06374 Yenimahalle/Ankara

Kategori
Açık
24 saat açık Haftalık programa geçiş yap
 • Pazartesi

  24 saat açık

 • Salı

  24 saat açık

 • Çarşamba

  24 saat açık

 • Perşembe

  24 saat açık

 • Cuma

  24 saat açık

 • Cumartesi

  24 saat açık

 • Pazar

  24 saat açık

 • 12 Haziran 2024 17:14 Yerel Saat

 • Henüz yorum yok.
 • Yorum ekle